Avtor: Avtor Objavljeno: 23. 08. 2019

Zaobljubljen dan obarvan z biserno barvo

Med 2. sv. vojno, ko so možje odšli v vojno ali internacijo, so na Vrheh ostale le ženske in otroci. Takrat so ljudje molili in prosili, da bi se ti možje vrnili in bi vrhovske vasi ostale nepožgane. V ta namen so se zaobljubili praznovati vsako leto 22 avgusta Zaobljubljen dan.

To tradicijo smo ohranili in vsako leto poskrbimo, da je v naši cerkvi na ta dan praznično. Letos pa je bilo še posebno lepo, saj smo obenem praznovali tudi biserno mašo našega rojaka Borisa Čibeja.
Starejši Vrhovci zelo radi pripovedujejo o tej novi maši, ki jo je imel župnik Boris v Tabru, kjer je preživel svojo mladost. Čeprav je gospod Čibej takrat odšel iz Tabra, se na Vrhe vedno rad vrača. Nemalokdaj smo ga lahko srečali na sprehodih po poljih, gozdovih kjer je včasih, kot otrok, pasel živino. Tudi tokrat nam je v zahvalnem govoru, ganjen, pripovedoval spomine iz mladosti, ki so vezani na Vrhe in Vrhovce.
Gospodu Borisu želimo, da bi mu Bog naklonil obilo zdravja, miru in volje, da bi ta poklic lahko opravljal še dolgo.